Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Výmenný lístok k špecialistovi - opäť potrebný. NEPREHLIADNITE!

Dátum: 04.05.2022
Autor: Poliklinika Šurany
Výmenný lístok k špecialistovi - opäť potrebný. NEPREHLIADNITE!

Výmenný lístok k špecialistovi bude opäť potrebný, ale každá poisťovňa ich bude vyžadovať od iného dátumu.

 

Výmenný lístok k špecialistovi

ZP Dôvera ich vyžaduje od 1. mája 2022

ZP Union  ich bude vyžadovať od 1.júna 2022

ZP VšZP  výmenný lístok zatiaľ nevyžaduje, zmena bude včas oznámená

Bratislava 3. mája (TASR) - Výmenný lístok k špecialistovi Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) a Union zdravotná poisťovňa stále nevyžadujú. Poistenci Dôvery ho potrebujú od nedele (1. 5.). Vyplýva to z vyjadrení zástupcov všetkých troch zdravotných poisťovní (ZP) na Slovensku.

Výmenné lístky bude Union ZP vyžadovať od 1. júna, uviedla pre TASR hovorkyňa poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Pacient sa podľa nej pred návštevou špecialistu môže s obvodným lekárom poradiť aj v súčasnosti. "Všeobecný lekár vie najlepšie posúdiť, kedy treba konzultáciu u špecialistu a kedy nie," skonštatovala.

Na základe verejného prísľubu výmenné lístky naďalej nevyžaduje ani VšZP. Nevylučuje, že v dohľadnej dobe môže dôjsť k zmene. "O prípadnej úprave budeme verejnosť včas informovať," povedala pre TASR Ivana Štefúnová z oddelenia komunikácie poisťovne.

Poistenci ZP Dôvera ich potrebujú od 1. mája. "V prípade opätovnej nepriaznivej epidemiologickej situácie by sme potrebu výmenných lístkov opätovne prehodnotili," priblížil pre TASR PR špecialista Dôvery Matej Štepianský.