Elektronická zdravotná knižka

Dátum: 07.01.2019
Elektronická zdravotná knižka

Ozanamujeme pacientom, držiteľom EID, že si môžu svoju zdravotnú dokumentáciu a záznamy o vyšetreniach a liečbe pozrieť aj v elektronickej podobe

Elektronická zdravotná knižka (EZK) je zdravotná dokumentácia pacienta v elektronickej podobe. Pacient, kvôli bezpečnosti a ochrane svojich záznamov, pristupuje do elektronickej zdravotnej knižky (EZK) prostredníctvom občianskeho preukazu s elektronickým čipom (eID) alebo elektronického dokladu o pobyte (eDoPP) cez Národný portál zdravia. ( dostanete sa naň priamo kliknutím na ikonu Národný portál zdravia v dolnej časti hlavnej stránky )

Zdravotné záznamy v elektronickej zdravotnej knižke (EZK) predstavujú nevyhnutnú výbavu pre ošetrujúcich zdravotníckych pracovníkov na stanovenie úspešnej diagnózy a následnej terapie. Pacient má vďaka EZK informácie o svojom zdravotnom stave online a kedykoľvek k dispozícii. /zdroj NPZ/

https://www.npz.sk/     - Moja Zdravotná knižka